Mity o egzaminie teoretycznym 0
Mity o egzaminie teoretycznym

dziewczyna

Czasy się zmieniają, świadomość młodzieży, dostęp do internetu zwiększają się lawinowo a jednak mity i legendy o egzaminach na prawo jazdy funkcjonują nieprzerwanie od lat. W poniższym tekście postaramy się obalić większość z nich.

 Egzamin teoretyczny

 Ilość pytań egzaminacyjnych

 Jeżeli są jeszcze osoby, które wierzą w utajnioną bazę pytań to zapewniam, iż jest to informacja dawno zdezaktualizowana. Na dzień dzisiejszy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa pod adresem http://mib.gov.pl/2-56602b87ef691.htm znajduje się pełna, oficjalna kolekcja pytań na wszystkie kategorie prawa jazdy, które na egzaminach wykorzystują Ośrodki Ruchu Drogowego w całym kraju. Niestety dla zwykłego Kowalskiego jest ona praktycznie bezużyteczna, ponieważ są one wymieszane kategoriami oraz brakuje do nich wskazań prawidłowych odpowiedzi. Na szczęście są ludzie, którzy profesjonalnie, skrupulatnie analizują i opisują każde oraz przydzielają do odpowiedniej kategorii np: http://www.szkoleniekierowcow.pl/pl/p/Zestaw-kat.-B-dla-kursanta-wersja-MAX-E-Learning-reklama-O.S.K/221. Korzystając z owoców pracy takich programistów nie musimy się martwić również o sugerowaną nam np. przez znajomych ilość pytań oraz aktualność bazy (nowe pytania są dodawane lub stare usuwane co parę miesięcy przez Ministerstwo).

 Absurdalność pytań egzaminacyjnych

 Legendarne pytania:

Jakie wymiary ma naklejka kontrolna naklejana na przednią szybę samochodu?

A ) 4x8 cm

B ) 3X9 cm

C) 5X10 cm

Jaka jest minimalna długość drążka do zmiany biegów?:

A: 9,4 cm

B: 10,2 cm

C: 12 cm

Jakie wymiary powinna mieć tablica rejestracyjna jednorzędowa? 

A) 520×114 mm (także dla przyczep)

B) 305×214 mm (samochodowe dwurzędowe - tylko jako tylne)

C) 190×150 mm (motocyklowe i dla ciągników rolniczych)

drazek

 Nie martwmy się, ponieważ takich pytań już w oficjalnych testach nie znajdziemy. To, że w ogóle się pojawiły jest pokłosiem utajnienia bazy pytań egzaminacyjnych w 2012 roku. Wtedy wiele firm, które miały mocną pozycję na rynku oraz nowe próbujące swoich sił, wydawały tysiące autorskich, przykładowych pytań, niekontrolowanych przez nikogo oraz w niektórych przypadkach o wątpliwej jakości merytorycznej i z rażącymi błędami. Co niektóre niestety trafiły później do oficjalnych testów na prawo jazdy. W obecnych czasach nawet jeżeli w testach znajdą się niefortunne pytania mamy pewność, że pochodzą one z oficjalnej bazy i w takim wydaniu się ich uczymy.

 

 Uczenie się z egzaminu próbnego

 Kolejny rażący błąd popełniany przez kursantów ale i również przez instruktorów, którzy nie przekazują wystarczającej ilości informacji swoim podopiecznym. „Zrobię egzamin 20 razy i idę zdać państwowy” - słyszymy często. Podczas ćwiczenia egzaminu próbnego nigdy nie zobaczymy wszystkich pytań z danej kategorii. Dzieje się tak, ponieważ egzamin losuje przypadkowe pytania z testu podstawowego i specjalistycznego, które mogą się często powtarzać. Jedynym skutecznym sposobem jest szczegółowa i drobiazgowa analiza wszystkich pytań z działu „Nauka”. Na kategorię B w tym momencie to prawie 2000 pytań. Gwarancję zdanego egzaminu determinują systematyczność oraz wybór odpowiedniej platformy np: http://www.szkoleniekierowcow.pl/pl/p/Zestaw-kat.-B-dla-kursanta-wersja-MAX-E-Learning-reklama-O.S.K/221

 

Niedługo ciąg dalszy na temat egzaminu praktycznego

prawo

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl