Rewolucja w szkoleniach. Szkic ustawy o kierujących. 0
Rewolucja w szkoleniach. Szkic ustawy o kierujących.

che

Rewolucja w szkoleniach. Szkic ustawy o kierujących. 

 Tekst oparty na przypuszczeniach jednego z  branżowych portali, nie znamy ani osób odpowiedzialnych za projekt ani przybliżonych terminów jego realizacji.

 Najbardziej charakterystyczną, uderzającą w kursantów i co za tym idzie obniżoną zdawalnością zmianą miało by być ponowne utajnienie bazy pytań egzaminacyjnych. Dostępna ma być tylko pula przykładowych testów. Ta kontrowersyjna decyzja mogłaby jednak pozytywnie wpłynąć na świadomość przyszłych kierowców i odsiała by najbardziej nieodpowiedzialnych kandydatów na kierowców.

 Drugim godzącym w małe szkoły jazdy pomysłem jest posiadanie na wyłączność biura, sali wykładowej i placu manewrowego. O ile w przypadku biura jako wizytówki firmy jest to logiczne, nie widzimy nic sensownego w pozostałych. Widać tu wyraźnie chęć pozbycia się małych OSK, ponieważ będzie to generowało dodatkowe koszty w postaci zakupu lub wynajmu całej powierzchni sal i placów. Uderzy to też w firmy wynajmujące, np tam gdzie do tej pory z placu korzystało 10 OSK, teraz dochody wielokrotnie się obniżą, co prawdopodobnie poskutkuje całkowitą rezygnacją najemcy ze świadczenia takich usług.

 Wracający jak bumerang pomysł uczestniczenia instruktora prowadzącego na każdym egzaminie państwowym w swojej bezsensowności jest jednak genialny - koszty kursu na prawo jazdy na pewno się zwiększą i tym razem nikt z konkurencji nie będzie się wyłamywał a i instruktorzy nie będą narzekać na monotonię pracy dnia codziennego.

 Kolejnym pozytywnym i zwiększającym dochody nauki jazdy aspektem jest przeniesienie doszkalania osób mających prawo jazdy na OSK. Do tej pory taki monopol miały tylko ośrodki doskonalenia techniki jazdy czyli duże firmy z wielkim kapitałem i specjalistym placem do wykonywania manewrów. Jak to będzie wyglądało w praktyce dowiemy się pewnie niebawem.

 Koniec SUPER OSK! Następne molochy przed którymi drżały małe szkoły idą w odstawkę. Do tego koniec teorii w domu, czyli e-learningu i powrót do klasycznych, obowiązkowych wykładów.

 Z ciekawostek można jeszcze wymienić:

  • „taktykę jazdy” na kursie
  • „kurs rozszerzony” - po kursie osoba szkolona odbywa jazdy z „osobą towarzyszącą” spełniającą dodatkowe kryteria ale pod nadzorem OSK
  • Warsztaty dla instruktorów co 2 lata nie jak do tej pory co roku
  • WORDy musiałyby zapewniać podstawianym pojazdom urządzenia rejestrujące

 Mamy nadzieje, że zmiany, które nam odpowiadają wejdą w życie a pozostałe niech zostaną tylko w projektach.

 

MaFi

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl